Zakup bieżni: Jak podjąć najlepszą decyzjęCzy chcesz stać się sprawniejszy i schudnąć? Może właśnie przeprowadziłeś się do nowego domu, który jest na górze. A może mieszkasz w mieszkaniu, w którym nie ma miejsca na członkostwo w siłowni lub jakikolwiek sprzęt cardio - poza starą konsolą do gier wideo, której już nawet nie używasz. Nawet jeśli Twoje postanowienia noworoczne jeszcze nie wyblakły lub zostały zapomniane, łatwo jest wypaść z nawyku częstego chodzenia na siłownię i wykonywania ćwiczeń. Powrót na właściwe tory nie jest taki trudny, jeśli masz dostęp do bieżni w domu. Ten niewielki sprzęt może pomóc Ci szybciej i wygodnie uzyskać formę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak kupić bieżnię, aby podjąć właściwą decyzję podczas dokonywania tej inwestycji.

Zdecyduj, do czego będziesz używać bieżni.

Zanim jeszcze zaczniesz badać bieżnie, zdecyduj, co chcesz uzyskać ze swojej domowej przestrzeni treningowej. Czy będziesz biegać czy chodzić? Jeśli biegasz, czy będziesz potrzebował prędkości, która zmusi Cię do sprintu? Czy szukasz maszyny, która może być wykorzystana do wielu celów? Te rzeczy pomogą Ci dowiedzieć się, jaki rodzaj produktu będzie pracował dla Ciebie najlepiej poprzez zawężenie opcji tylko do typów bieżni, które pasują do tych potrzeb.

Jeśli jesteś spacerowiczem, możesz iść tak wolno, jak potrzebujesz, aby poprawić swoje zdrowie sercowo-naczyniowe. Jeżeli jesteś osobą chodzącą lub biegającą z większą intensywnością, możesz chcieć zainwestować w maszynę, która ma silnik zdolny do nadążania za Twoją prędkością.

Jak wybrać odpowiednią bieżnię?

Kiedy już zawęzisz swoje opcje, czas zacząć przyglądać się konkretnym modelom i porównywać je. Choć z pewnością możesz znaleźć kilka świetnych ofert na używane bieżnie, warto wydać trochę więcej na nową, jeśli możesz dostać taką z lepszymi funkcjami. Bieżnia, którą wybierzesz, powinna spełniać następujące kryteria: Trwałość - Materiały i jakość budowy Twojej bieżni powinny być na tyle mocne, aby wytrzymały przez długi czas. Większość nowoczesnych bieżni jest wyposażona w silnik, który może obsługiwać maksymalną prędkość 10 mil na godzinę. Obciążenie - Obciążenie bieżni powinno być większe niż Twoja waga. Nie chcesz, aby pas pękł lub silnik został doprowadzony do granic możliwości.

Najlepsze bieżnie do użytku domowego

Teraz, gdy już wiesz, czego szukać w bieżni, przyjrzyjmy się kilku konkretnym modelom. Są to najlepsze bieżnie do użytku domowego.

  • Horizon Fitness Treadmill - świetna bieżnia na poziomie podstawowym, która jest przeznaczona do wielu różnych treningów.
  • Sunny Health and Fitness Treadmill - Niedroga bieżnia z mocnym silnikiem i składaną konstrukcją.
  • NordicTrack Treadmill - Wydajna maszyna z dużą przestrzenią do biegania, czujnikami tętna i składaną konstrukcją, którą z łatwością można złożyć pod ścianą.
  • ProGear 3600 Treadmill - Bieżnia, która poradzi sobie z joggingiem i jest specjalnie zaprojektowana z myślą o dużych osobach.
  • Bowflex Treadmill - Maszyna do domowej siłowni, na której można wykonywać wiele różnych ćwiczeń.

Czego szukać w bieżni?

- Ramy - Ramy utrzymują urządzenie w miejscu i są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium. Stal jest bardziej wytrzymała, ale jest też cięższa. Z drugiej strony, aluminium jest lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia, choć może nie trwać tak długo jak stal.

- Pokład - Pokład to powierzchnia bieżni, po której chodzisz lub biegasz. Powinna być wykonana z materiału takiego jak korek, guma lub drewno, które będzie wygodne i przyjazne dla środowiska.

- Silnik - Silnik jest tym, co zasila pas na bieżni. Silny silnik jest niezbędny, ale ważne jest również, aby był energooszczędny. Niektóre bieżnie mają silnik hybrydowy, który jest zarówno mocny, jak i energooszczędny.

- Nachylenie - Bieżnia ma wbudowane nachylenie, dzięki czemu trening może być bardziej wymagający lub urozmaicony. Możesz zwiększyć nachylenie w zakresie od 0 do 15 procent.

Bieżnie z ciężarkami

- Waga - droższe bieżnie mają dodane ciężarki, które możesz umieścić po bokach, aby zwiększyć ich wagę. Jeśli szukasz bieżni, która posiada takie funkcje, upewnij się, że ma ona maksymalny limit wagi 300 funtów.

- Obciążone szyny boczne - Niektóre bieżnie są wyposażone w obciążone szyny boczne, które można dodać, aby zwiększyć ich wagę.

- Poręcz - Niektóre bieżnie z obciążnikami są wyposażone w poręcz, dzięki której możesz się trzymać i zachować bezpieczeństwo podczas chodzenia.

- Schowek - Niektóre bieżnie posiadają schowek z boku urządzenia lub pod pokładem. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi, które mogłyby się skaleczyć o ciężarki lub poręcz, gdyby zostały pozostawione na zewnątrz.

Bieżnie bez ciężarków

- Wytrzymałość - Bieżnia bez obciążników jest mniej wytrzymała i nie zapewni tak dużego wyzwania. Jeśli masz cięższego lub większego biegacza, takie bieżnie mogą się przewrócić lub złamać pod ich ciężarem.

- Udźwig - Jeśli masz dzieci lub zwierzę domowe, upewnij się, że bieżnia ma wystarczająco duży udźwig dla nich. Jeśli zwierzę jest szczególnie duże lub psotne, zrezygnuj z bieżni i kup zamiast niej maszynę eliptyczną.

- Łatwość użytkowania - Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, możesz chcieć kupić bieżnię bez obciążników, aby mogły one również z niej korzystać.

- Przechowywanie - Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz rozważyć zakup bieżni bez obciążników. Upewnij się, że ma ona funkcję składania, aby ułatwić przechowywanie, gdy jej nie używasz.

Bieżnie z wbudowanymi treningami

- Różnorodność - Jeśli chcesz zmienić swój trening, bieżnia z wbudowanymi treningami może Ci w tym pomóc.

- Wszechstronność - Bieżnia z wbudowanymi treningami pozwala na pracę nad każdą częścią ciała. Możesz nawet na przemian chodzić i biegać w zależności od dnia lub programu.

- Programy - Niektóre bieżnie mają ponad 50 zaprogramowanych treningów. Programy te różnią się długością i intensywnością, abyś mógł szybciej osiągnąć swoje cele.

- Tętno - Niektóre bieżnie pozwalają na śledzenie tętna, co jest świetnym sposobem na sprawdzenie, czy ćwiczysz z odpowiednią intensywnością.

Po przeczytaniu tego przewodnika powinieneś wiedzieć wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie bieżni. Co najważniejsze, upewnij się, że kupujesz maszynę, która spełnia Twoje potrzeby i jest w Twoim przedziale cenowym.