3 treningi cardio, które powinieneś wykonywać, aby szybko spalić tłuszczLudzkie ciało to niesamowita maszyna. Kiedy popychasz je do granic możliwości poprzez wymagające ćwiczenia, reaguje ono na to, stając się silniejsze i sprawniejsze. Ale kiedy zaniedbujesz swoje ciało i nie zaspokajasz jego potrzeb, reaguje ono rozpadem i magazynowaniem tłuszczu jako formą samozachowawczą. Im więcej tłuszczu masz na swoim ciele, tym większe prawdopodobieństwo, że w późniejszym okresie życia nabawisz się poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i cukrzyca. Trening, aby stracić tłuszcz nie wystarczy, jeśli nie wiesz, które ćwiczenia pomogą Ci osiągnąć swoje cele szybciej. Istnieje tak wiele rodzajów ćwiczeń tam, że może być trudno wiedzieć, gdzie zacząć, gdy próbuje dostać się do kształtu lub wrócić do kształtu po utracie motywacji na chwilę.

Ćwiczenia cardio, by szybko spalić tłuszcz

Aby uzyskać ciało, które kochasz i czujesz się pewnie w, ważne jest, aby zrobić jakąś formę cardio. To może być łatwe do pominięcia cardio, jeśli jesteś skupiony na treningu siłowym i budowaniu mięśni. Jednak cardio jest tak samo ważne dla utraty tłuszczu, jak trening siłowy jest. Zalecane jest wykonywanie 30 minut, 3 razy w tygodniu, aby zobaczyć wyniki. Oto 3 spalające tłuszcz ćwiczenia cardio, które możesz wykonywać w domu lub gdziekolwiek!

Pierwsze ćwiczenie cardio, które szybko spala tłuszcz to jumping jacks. Jumping jacks są świetnym ćwiczeniem kardio, ponieważ są super skuteczne i można je wykonywać wszędzie. Ważne jest, aby pamiętać, aby utrzymać rdzeń ciasno, gdy skaczesz, aby uniknąć obrażeń. Możesz również dodać ruchy ramion, takie jak ciągnięcie ramion do tyłu i do przodu w ruchu ściskającym, aby uzyskać jak najwięcej z tego ćwiczenia.

Skakanie po linie to kolejne świetne ćwiczenie cardio, które szybko spala tłuszcz. Skakanie po linie to pełne ćwiczenie cardio dla całego ciała, które jest świetne do tonizowania nóg. Skoki liny może być trochę trudne na początku, ale istnieje wiele tutoriali online, które pomogą Ci zacząć. Inną wspaniałą rzeczą w skoku na linie jest to, że jest niedrogi, więc można go zrobić prawie wszędzie!

Wreszcie, korzystanie z bieżni to kolejny świetny sposób, aby uzyskać cardio i szybko spalić tłuszcz. Niektórzy ludzie wolą używać bieżni niż spaceru lub biegu na świeżym powietrzu, ponieważ łatwiej jest kontrolować prędkość i poziom nachylenia. Jeśli zdecydujesz się na użycie bieżni, ważne jest, aby zacząć od niskiej prędkości i zwiększyć ją, gdy bardziej się do niej przyzwyczaisz. Kolejną rzeczą do zapamiętania podczas chodzenia lub biegania na bieżni jest to, aby nie pozwolić głowie spaść, ale utrzymać głowę skierowaną prosto przed siebie.

Jumping Jack

Jeśli nie masz czasu na wykonanie pełnego treningu, możesz zrobić kilka jump jacks. Jest to szybkie i łatwe ćwiczenie cardio całego ciała. Możesz zrobić to ćwiczenie po prostu wszędzie. Jest to świetne ćwiczenie na rozgrzanie mięśni przed wykonaniem innych ćwiczeń, które wymagają ruchu w rękach i nogach.

Ćwiczenie to angażuje większość Twoich mięśni, w tym barki, ramiona, nogi i rdzeń. Jest to świetny sposób na pobudzenie przepływu krwi i rozpoczęcie dnia od szybkiego treningu cardio!

Kiedy robisz jumping jacks, upewnij się, że trzymasz swój rdzeń mocno i ramiona w dół. Chcesz przejść przez ćwiczenie szybko i z wybuchowym skokiem.

Bieżnia

Bieżnia to świetny sprzęt cardio do spalania tłuszczu. Możesz łatwo znaleźć szybki 30-minutowy trening na bieżni online i wykonać go w swoim salonie. Najlepszą rzeczą w treningu na bieżni jest to, że są one bardzo wygodne. Wszystko czego potrzebujesz to para butów do biegania i bieżnia i jesteś gotowy do pracy!

Ćwicząc na bieżni, powinieneś zacząć od niskiej prędkości. Następnie można zwiększyć prędkość, jak się bardziej komfortowo z maszyny i własnych umiejętności. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie należy pozwalać oczom patrzeć w dół na ziemię. Zamiast tego, trzymaj głowę w górze i oczy patrzące prosto przed siebie. Pomoże Ci to uniknąć kontuzji i sprawi, że Twój trening będzie bezpieczny.

Step-up na stołku lub ławce

To świetne ćwiczenie do wykonania, jeśli wracasz do zdrowia po kontuzji i nie masz zbyt dużej elastyczności kolan lub kostek lub jeśli jesteś w ciąży i nie możesz wykonywać niektórych ćwiczeń. Jest to świetne ćwiczenie dla twojego tyłka, ścięgien i rdzenia. Wzmocni twoje pośladki i pomoże zapobiec urazom kolan.

Wykonując step-up, upewnij się, że trzymasz ławkę lub stołek bezpiecznie obiema rękami, aby uniknąć wypadków. Następnie wejdź na ławkę i upewnij się, że kolano nie wychodzi poza palce i że kolano jest w jednej linii ze stopą.

Przysiady z ciężarem

Przysiad z ciężarem ciała jest świetnym ćwiczeniem cardio dla całego ciała, które również pracuje nad nogami, tyłkiem i rdzeniem. Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie i pomoże Ci szybko zbudować mięśnie. Squat wagi ciała pomaga również tonować i dokręcić swoje nogi.

Najlepszym sposobem na wykonanie przysiadu z ciężarem ciała jest stanie ze stopami nieco szerzej niż szerokość bioder i palcami wskazującymi na zewnątrz. Upewnij się, że stoisz prosto z opuszczonymi i cofniętymi ramionami. Po znalezieniu właściwej pozycji, powoli opuść się w dół, tak jakbyś siedział na krześle. Upewnij się, że kolana są w jednej linii z palcami stóp i nie wychodzą poza stopy.

Cardio jest ważną częścią każdego ćwiczenia lub rutyny fitness. Pomaga spalić tłuszcz i uzyskać kształt szybciej. Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń cardio, które możesz wykonać. Niektóre przykłady ćwiczeń kardio to skoki na skakance, skakanie po linie, ćwiczenia na bieżni i przysiady z masą ciała. Kiedy robisz ćwiczenia cardio, które pracują nogi, nie tylko spalić tłuszcz na nogach, ale także na całym ciele.