Trzy sposoby, w jakie bieżnie mogą pomóc Ci schudnąćBieżnie są świetne dla ludzi, którzy chcą uzyskać dobry trening cardio i schudnąć. Ale niektórzy ludzie nie lubią biegać, a nie każdy może oglądać telewizor podczas spaceru na bieżni. I tu właśnie przydają się inne funkcje bieżni. Osoby, które nie lubią biegać ani oglądać telewizji, mogą zamiast tego wykorzystać bieżnię do treningu siłowego i rozciągania. Bieżnie mogą być również wykorzystywane do wykonywania różnych ćwiczeń cardio, od sprintów na wzgórzu do zajęć zumby, a nawet treningów bokserskich. W zależności od preferencji i potrzeb, możesz znaleźć więcej niż jeden sposób na wykorzystanie bieżni do poprawy zdrowia i zrzucenia tych niechcianych kilogramów.

Bieżnie mogą pomóc Ci schudnąć

Jeśli chcesz schudnąć, musisz spalić więcej kalorii niż zużywasz. Jeśli będziesz to robić konsekwentnie, z czasem stracisz na wadze. Ilość spalanych kalorii zależy od kilku czynników, w tym wagi, płci i wieku, a także od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Średnio, spacerując przez godzinę, osoba ważąca 150 funtów spala około 350 kalorii. Ilość ta jednak znacznie wzrasta, gdy idziesz pod górę lub zwiększasz prędkość. Jeśli używasz bieżni, możesz również zwiększyć nachylenie, aby zwiększyć ilość spalanych kalorii.

Bieżnie pozwalają również na dłuższe chodzenie niż w przypadku chodzenia na zewnątrz. To zwiększa ryzyko kontuzji. Bieżnie pomagają spalić więcej kalorii, zwłaszcza jeśli angażujesz się w trening interwałowy. Ten rodzaj treningu polega na naprzemiennym wykonywaniu krótkich serii ćwiczeń w szybkim tempie i wolniejszych okresów odpoczynku. Dzięki temu można spalić więcej kalorii, spędzając mniej czasu na ćwiczeniach.

Trening siłowy podczas biegu

Jeśli chcesz zwiększyć intensywność swojego biegu na bieżni, możesz dodać hantle do mieszanki. Podczas chodzenia lub biegania na bieżni możesz trzymać w rękach parę hantli. Zacznij od lekkiej wagi, aby przyzwyczaić się do ruchu, a następnie zwiększaj wagę, gdy staniesz się silniejszy.

Co jest wspaniałe w tej metodzie jest to, że nie trzeba zatrzymać swój trening na bieżni, aby zrobić trening siłowy. Nie musisz nawet poświęcać czasu na zejście z bieżni i ponowne wejście na nią. Możesz wykonywać oba treningi w tym samym czasie. Takie podejście jest świetne dla osób, które nie lubią biegać lub chodzić na bieżni. Pomaga również uzyskać więcej z treningu poprzez wykorzystanie dwóch różnych rodzajów ćwiczeń, które celują w różne mięśnie.

Bieżnie mogą pomóc w rozciąganiu i elastyczności

Dodanie ćwiczeń rozciągających do treningu na bieżni to świetny sposób na poprawę elastyczności i zmniejszenie ryzyka kontuzji podczas biegu. Aby zapobiec nadwyrężeniu mięśni, chcesz również utrzymać stałe tempo podczas całego treningu. Ale jak to zrobić, jeśli obserwujesz wyświetlacz bieżni? Jednym ze sposobów na upewnienie się, że utrzymujesz właściwe tempo, jest wykorzystanie oddechu jako przewodnika. Podczas treningu na bieżni skup się na swoim oddechu i staraj się go spowolnić, gdy zbliżasz się do docelowego tętna. Kiedy będziesz gotowy do rozciągania, po prostu naciśnij przycisk na bieżni, aby wstrzymać trening. Dzięki temu będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na rozciągnięcie się bez przerywania treningu.

Zumba na bieżni i inne ćwiczenia cardio

Jeśli chcesz dodać więcej intensywności do swojego treningu na bieżni, trening interwałowy na bieżni jest świetną opcją. Interwały na bieżni mogą pomóc Ci przełamać wszelkie plateau w Twojej podróży fitness, jednocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji. Mogą one również pomóc Ci spalić więcej kalorii niż w przypadku stałego treningu cardio. Trening interwałowy może być wykonywany przy użyciu dowolnych ćwiczeń cardio, w tym biegania lub jazdy na rowerze. Ale można go również wykonać przy użyciu bieżni. Możesz wykonywać różne treningi interwałowe na bieżni, w tym trening interwałowy typu hill sprint.

Trening interwałowy na bieżni może pomóc Ci spalić więcej kalorii, poprawić kondycję i zapobiec urazom. Dzieje się tak dlatego, że trening interwałowy zwiększa tętno i utrzymuje je na podwyższonym poziomie przez dłuższy czas niż trening cardio w stanie ustalonym.

Bieżnia to świetne narzędzie do uzyskania treningu cardio i utraty wagi. Ale w zależności od tego, jak jej używasz, bieżnia może być jeszcze bardziej efektywna. Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojego treningu na bieżni, spróbuj nieco zróżnicować swoją rutynę.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nie musisz robić tego samego treningu każdego dnia. Możesz zmieniać rzeczy i mieszać swoją rutynę ćwiczeń, aby utrzymać rzeczy interesujące.