Masowanie mięśni: Jak wybrać masażer (i co z nim zrobić)!Masażery mięśni to kolejny sposób na osiągnięcie korzyści z masażu. Można je stosować na różnych obszarach ciała, w zależności od tego, które mięśnie chcesz pracować. Można je również stosować w celu urozmaicenia rutyny masażu. Masażer mięśni to kompaktowe, podręczne urządzenie z przystawką, które umieszcza się bezpośrednio na skórze, aby oddziaływać na określone mięśnie. Jego działanie polega na wywieraniu nacisku w postaci małych kółek i ruchów toczenia, które łagodzą napięcie i pomagają poprawić krążenie krwi w organizmie. Nawet jeśli nie trenujesz do walki bokserskiej, te podręczne urządzenia mogą ożywić zmęczone mięśnie i pomóc w regeneracji po ćwiczeniach lub nadmiernym wysiłku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym są, które z nich są najlepsze dla Ciebie i jak powinieneś ich używać.

Co to jest masażer mięśni?

Masażer mięśni to ręczne urządzenie, które stosuje ukierunkowany nacisk na określone mięśnie. Używa się go do łagodzenia bólu i zwiększenia przepływu krwi do docelowych obszarów ciała. Masażysta mięśni nie jest tym samym, co urządzenie masujące, ale może być używany do tych samych celów. Jest on często używany przez sportowców, którzy chcą złagodzić bóle, jak również każdego, kto siedzi przy biurku przez cały dzień i odczuwa ból w plecach lub szyi.

Masażery mięśni są w wielu kształtach i rozmiarach, więc można wybrać ten, który działa najlepiej dla swoich potrzeb. Istnieje kilka różnych typów masażerów mięśni. Najczęstsze z nich to: Elektryczne - Są to urządzenia ręczne, które działają z lub bez baterii. Stosują one wibrujący nacisk na mięśnie.

  • Są to ręczne urządzenia, które działają z bateriami lub bez. Stosują one wibrujący nacisk na mięśnie. Waga - Ten typ masażera działa poprzez zastosowanie ważonego nacisku na mięśnie.
  • Ten typ masażera działa poprzez zastosowanie ważonego nacisku na mięśnie. Lepki - Ta technika masażu wykorzystuje gęsty krem do masażu o dużej lepkości (grubości) do wywierania nacisku na mięśnie.

Korzyści z masażera mięśniowego

Masażysta mięśni może być używany do kilku różnych zastosowań i może przynieść korzyści wielu różnym częściom ciała. Istnieje wiele obszarów, które mogą skorzystać z zastosowania masażera mięśni: Górna część pleców - Ten obszar często może stać się ciasny od długich godzin przy biurku. Może to prowadzić do bólu w ramionach i szyi. Masażysta mięśni jest idealny do złagodzenia tej ciasnoty, poprawy krążenia i zmniejszenia bólu w tym obszarze.

  • Dolna część pleców - dolna część pleców również może stać się napięta i bolesna. Jest to często spowodowane połączeniem powtarzających się ruchów i złej postawy. Masażer mięśni jest doskonałym narzędziem do rozluźnienia tego napięcia, poprawy krążenia i zmniejszenia bólu w tym obszarze.
  • Nadgarstki - Jeśli spędzasz dużo czasu pisząc na klawiaturze lub trzymając rakietę tenisową, Twoje nadgarstki mogą ulec zapaleniu i bólowi. Masażer mięśni może złagodzić ten stan zapalny i poprawić przepływ krwi w nadgarstkach, zmniejszając ból i zwiększając mobilność.
  • Łydki, golenie i kostki - Osoby biegające lub uprawiające sport mogą doświadczać stanów zapalnych w łydkach, goleniach i kostkach, które często stają się bolesne. Masażysta mięśni jest świetny do zmniejszenia tego stanu zapalnego i poprawy krążenia do tych obszarów. Może również zmniejszyć ból i poprawić funkcjonowanie dla sportowców.

Który masażer mięśni jest dla Ciebie najlepszy?

To będzie zależeć od tego, które obszary ciała chcesz objąć masażem i jaki typ masażera preferujesz. Wszystkie masażery mięśni mogą przynosić korzyści ciału na wiele różnych sposobów, więc to od ciebie zależy, który z nich będzie dla ciebie najlepszy. Jeśli chcesz celować w określony obszar ciała, taki jak górna część pleców lub dolna część pleców, należy rozważyć typ masażysty mięśni, który jest najlepszy dla tego obszaru. Na przykład, możesz chcieć celować w górną część pleców z ręcznym masażerem mięśni, lub możesz chcieć użyć masażera mięśni viscoelastic dla dolnej części pleców, ponieważ stosuje grubszy nacisk na ten obszar.

Jak używać masażera mięśniowego

Jeśli nigdy nie używałeś masażera mięśni, możesz być nieco zdenerwowany jego użyciem. Ale nie martw się! To naprawdę łatwe w użyciu i może być naprawdę korzystne dla mięśni i stawów Twojego ciała. Przed użyciem masażera mięśniowego należy zawsze sprawdzić z lekarzem i upewnić się, że jest on dla Ciebie bezpieczny. Niektórzy ludzie mogą nie być w stanie używać masażera mięśni ze względu na warunki medyczne lub urazy. Należy również zawsze pamiętać, aby użyć odpowiedniej formy i techniki podczas korzystania z masażera mięśni.

Oto jak korzystać z masażera mięśni:

  • Rozgrzej się przed użyciem masażera mięśni. Pomoże to zapobiec wszelkim urazom i zmniejszy ból odczuwany podczas korzystania z masażera.
  • Użyj olejku do masażu podczas korzystania z masażera mięśni. Pomoże to zwiększyć przepływ krwi do mięśni i sprawi, że masaż będzie bardziej skuteczny.
  • Cierpliwie wywieraj nacisk za pomocą masażera mięśni. Unikaj szybkich ruchów i staraj się być delikatny dla swoich mięśni.

Masażer mięśni jest świetnym narzędziem, które możesz dodać do swojej rutyny samomasażu. Może być używany na wielu różnych częściach ciała i może być używany do celowania w konkretne obszary. Są one łatwe w użyciu i mogą być używane w domu lub w podróży. Mogą być również stosowane w połączeniu z innymi formami masażu, takimi jak wałkowanie piankowe. Podobnie jak w przypadku każdej techniki samodzielnego masażu, ważne jest, aby być delikatnym dla swoich mięśni. Jeśli chcesz poprawić swój powrót do zdrowia i złagodzić ból w mięśniach, masażer mięśni jest świetnym narzędziem do wykorzystania!