Jak pozbyć się bólu pleców z pomocą mat akupresurowych‍Jeśli pracujesz przez cały dzień, nie jest niczym niezwykłym czuć się zmęczonym i zestresowanym pod koniec dnia. Co gorsza, jeśli cierpisz na chroniczny ból pleców, siedzenie przy biurku przez cały dzień nie jest korzystne dla Twojego organizmu. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć stres i złagodzić ból pleców za pomocą mat do akupresury. Długie godziny pracy każdego dnia mogą powodować stres, niepokój i obciążenie zarówno Twojego ciała, jak i umysłu. Jeśli pracujesz w biurze lub w środowisku, w którym jesteś nieruchomy przez większość dnia, to często doświadczasz stresu związanego z tymi okolicznościami. Małe rzeczy, takie jak napięte terminy lub interakcje społeczne ze współpracownikami, mogą wywołać reakcję stresową w naszym organizmie.

Co to jest mata do akupresury?

Mata do akupresury to urządzenie, które wykorzystuje punkty nacisku, aby złagodzić bóle mięśni, bóle i stres. Maty do akupresury są trochę jak maty do masażu, ale wykorzystują konkretne punkty kontaktowe, aby złagodzić ból i promować relaks. Kiedy wywierasz nacisk na te punkty, powoduje to odruch w twoim centralnym układzie nerwowym, który redukuje hormony stresu.

Niektóre rodzaje mat akupresurowych wykorzystują elektrostymulację, aby zwiększyć przepływ krwi i zrelaksować ciało. Podczas gdy inne rodzaje mat akupresurowych wykorzystują konstrukcję "koła zębatego" w celu wycelowania w konkretne punkty nacisku na całym ciele.

W przeciwieństwie do typowych mat masujących, które wykorzystują luźne tkaniny lub wałki ugniatające do wywierania nacisku, maty do akupresury mają sztywne, stałe punkty kontaktowe. Dzięki temu można oddziaływać na konkretne miejsca, takie jak dolna część pleców, szyja i ramiona.

Jak działają maty do akupresury?

Mata masująca działa poprzez wywieranie nacisku na Twoje mięśnie i uwalnianie napięcia. Pomaga również poprawić krążenie i zwiększyć poziom serotoniny. Kiedy umieszczasz matę masującą na swoim ciele, tkanina staje się lekko wilgotna od Twojej skóry. Dzięki temu mata masująca może wywierać nacisk na mięśnie.

Niektóre maty masujące wyposażone są w wałki ugniatające, podczas gdy inne wykorzystują punkty kontaktowe do wywierania nacisku na mięśnie. Niektóre maty masujące mają nawet wbudowane ogrzewanie, które zwiększa przepływ krwi, co może pomóc w złagodzeniu bólu.

Kiedy używasz maty do masażu lub akupresury, powoduje to odruch w centralnym układzie nerwowym, który redukuje hormony stresu. Pomaga to również poprawić krążenie i zwiększyć poziom serotoniny.

4 sposoby na złagodzenie bólu pleców za pomocą maty do akupresury

 • Wskaż źródło swojego bólu: Kiedy po raz pierwszy używasz maty do akupresury, powinieneś wskazać źródło swojego bólu. Umieść matę masującą nad obszarem swojego bólu, a następnie włącz ją.
 • Skup się na swoim oddechu: Podczas gdy mata do akupresury jest włączona, skup się na swoim oddechu. Postaraj się oddychać głęboko, a następnie zrób wydech. Podczas wydechu wypychasz z płuc toksyny i gazy.
 • Przytrzymaj matę masującą w miejscu: Podczas gdy mata do akupresury jest założona, możesz chodzić po swoim biurze lub wstać i przejść się. Upewnij się tylko, że trzymasz matę masującą w miejscu, aby się nie przesuwała.
 • Dodaj ciepło: Jeśli chcesz wzmocnić działanie maty akupresurowej, możesz dodać do niej ciepło. Możesz to zrobić włączając matę masującą, a następnie kładąc na niej ręcznik. Następnie użyj żelazka, aby ogrzać ręcznik.

2 sposoby na zmniejszenie stresu za pomocą maty do akupresury

 • Wybierz relaksujące ustawienie: Kiedy po raz pierwszy używasz maty do akupresury, powinieneś wybrać relaksujące ustawienie. Możesz używać maty do akupresury w domu przed pójściem spać lub po długim dniu w pracy.
 • Oddychaj głęboko: Kiedy używasz maty do akupresury, staraj się skupić na swoim oddechu. Skup się na braniu głębokich wdechów, a następnie powolnych i głębokich wydechów. To może pomóc Ci złagodzić wszelkie napięcia w mięśniach.
 • Umieść matę akupresurową na źródle swojego stresu: Kiedy umieścisz matę akupresurową na swoim źródle stresu, może to pomóc w jego złagodzeniu. Możesz umieścić matę akupresurową na karku, ramionach i dolnej części pleców. Możesz też zdecydować się na umieszczenie jej na łydkach, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi.

3 sposoby na poprawę nastroju za pomocą maty do akupresury

 • Skup się na swoim oddechu: Kiedy po raz pierwszy używasz maty do akupresury, spróbuj skupić się na swoim oddechu. Skup się na braniu głębokich wdechów, a następnie powolnych wydechów. Może to pomóc Ci się uspokoić, zmniejszyć niepokój i poprawić nastrój.
 • Umieść matę akupresurową na swojej szyi: Kiedy umieścisz matę akupresurową na szyi, może to pomóc złagodzić objawy lęku i depresji. Umieść matę akupresurową na tylnej części szyi, pod linią włosów.
 • Użyj maty akupresurowej, aby uzyskać ulgę: Jeśli odczuwasz objawy lęku lub depresji, umieść matę do akupresury na tylnej części szyi. Może to pomóc złagodzić objawy, abyś mógł skupić się na wykonywanym zadaniu.
 • Pracownicy biurowi: Pracownicy biurowi często doświadczają wiele stresu, co może powodować dyskomfort i napięcie w ich ciałach. Maty do akupresury mogą pomóc złagodzić bóle mięśni i bóle związane ze stresem.
 • Kobiety w ciąży: Kobiety w ciąży często doświadczają bólu pleców i bólu głowy podczas ciąży. Maty do akupresury mogą pomóc złagodzić te objawy, co może znacznie ułatwić codzienne zadania.
 • Starsi dorośli: Starsi dorośli często doświadczają bólu i sztywności mięśni. Maty do akupresury mogą pomóc złagodzić bóle mięśni i bóle związane ze starzeniem się. Mogą one również pomóc w poprawie krążenia.

Ponieważ maty do akupresury są stosunkowo niedrogie, stanowią świetny prezent dla przyjaciół i członków rodziny. Mogą być świetnym sposobem na relaks i zmniejszenie stresu w podróży.