Warszawska Akademia Sportu
Placówka Kształcenia Ustawicznego 

nr. ew. 1079 K
nr. w urzędzie pracy: 2.14/00016/2013

ul. Drewniana 8
00-345 Warszawa, Polska

NIP: 125-061-33-65 
Regon: 017322041

Warszawska Akademia Sportu

Warszawska Akademia Sportu została stworzona przez pasjonatów aktywnie uprawiających sport. Kulturystyka, sporty ogólnorozwojowe, treningi funkcjonalne i zdrowotne to nasza pasja. Nie kierujemy kursami zza biurka, dobierając przypadkowych wykładowców czy instruktorów. Dyrektorem Warszawskiej Akademii Sportu jest wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy, oraz medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce Dariusz Karpiński. Razem z wykładowcami i trenerami różnych dyscyplin sportowych  stworzył wysokiej jakości kadrę dydaktyczną. Nasze wspólne doświadczenia w organizacji i prowadzeniu kursów instruktorskich różnych dyscyplin sportowych, oraz zdobyte wykształcenie sprawiło, że specjalizujemy się w organizacji i prowadzeniu kursów przygotowujących do zdobycia uprawnień w zakresie instruktora sportu, instruktora kulturystyki, trenera osobistego, menedżera sportu oraz uzupełniających szkoleń tematycznych.

Nasze kursy składają się z wykładów i wspólnych dyskusji, które tworzą część przygotowania teoretycznego. Nasze materiały dydaktyczne, które przekazujemy kursantom pozwalają na naukę i utrwalanie wiedzy w wolnym czasie podczas podróży czy w domu. Część szkolenia praktycznego prowadzona jest w komfortowych warunkach w klubach sportowych, oraz na świeżym powietrzu. Kursanci zawsze mogą liczyć na praktyczne wskazówki, oraz pomoc i konsultacje z instruktorami. Zdobyta wiedza, pozwala kursantom na odbycie praktyk zawodowych, które są integralną częścią szkolenia pozwalającą na sprawdzenie swoich umiejętności i wprowadzenie niezbędnych zmian – jeśli będą konieczne. Końcowy egzamin zdawany przed komisją składającą się z osób prowadzących kursy pozwala na sprawdzenie nabytej wiedzy przed osobami które ją przekazywały.

Jesteśmy przekonani, że wysoka jakość naszych usług, przejrzyste zasady edukacji oraz uczciwe podejście do naszych klientów przyczyni się do propagowania aktywnego spędzania czasu przez zadowolonych i świetnie wykształconych instruktorów, czy trenerów.

Jeśli chcesz tworzyć razem z nami nową jakość kultury fizycznej w Polsce zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybranie odpowiedniego dla siebie kursu. W przypadku dodatkowych pytań organizacyjno prawnych zapraszamy do kontaktu na naszą skrzynkę pocztową: biuro@akademiasportu.edu.pl

Każde zapytanie zostanie przeanalizowane i z pewnością otrzymacie satysfakcjonującą Was odpowiedź.

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Warszawskiej Akademii Sportu

10424275_988236017860390_3409895711042672180_nDariusz Karpiński –  Założyciel Warszawskiej Akademii Sportu

 • Absolwent warszawskiej AWF (specjalizacja trenerska z kulturystyki)
 • od 2007 roku wykładowca na kursach kulturystyki, fitness i trenera personalnego
 • kilkanaście lat doświadczenia w pracy trenerskiej
 • specjalista ds. żywienia i suplementacji  w sporcie.
 • trener w programie TV PULS pt. Co masz do stracenia?
 • w latach 1996 – 2006 członek kadry narodowej IFBB w kulturystyce
 • wielokrotny Mistrz Polski, Europy oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie.
 • konsultant wielu czołowych zawodników w kulturystyce i fitness oraz pływaczki długodystansowej Malwiny Bukszowanej podczas przygotowań do IO w Pekinie (www.bukszowana.pl)
 • uhonorowany złotym medalem Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego za wybitne osiągnięcia sportow

252433_107283146028983_7608507_nMarcin Łopucki
Wychowany i wykształcony w Bydgoszczy. Od 2005 roku zamieszkały i pracujący w Warszawie.
Sportowiec, członek Kadry Narodowej, instruktor, trener sportowy;
Mistrz Polski, Mistrz Europy oraz 1-szy Wice Mistrz Świata w Fitness męskim,

Jedna z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych osobowości sportowych młodego pokolenia;
Wcześniej wieloletni mistrz sztuk walki, Taekwondo jako zawodnik, a następnie jako nauczyciel, trener II klasy sportowej i sędzia Taekwondo;
Instruktor, trener personalny i konsultant w dziedzinie fitness i dietetyki;
Współpracujący z mediami oraz pismami sportowymi jako felietonista;
Propagator sportu także w ujęciu artystycznym, łączący w swoich pokazach elementy akrobatyki, fitness, tańca nowoczesnego oraz sztuk walki jako artystyczny performance.

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Bydgoszczy, Wydział Nauczycielski.
 • Zdobył uprawnienia instruktora sportu, instruktora Taekwondo oraz trenera II klasy sportowej, sędziego oraz egzaminatora Taekwondo WTF.
 • W 2002 roku zadebiutował jako pierwszy zawodnik w historii polskiego Fitness męskiego, zdobywając dwukrotnie Puchar Polski (2002 i 2003).
 • W 2003 roku zdobył tytuł Mistrza Polski.
 • Jako Mistrz Polski i członek kadry narodowej wystartował w Mistrzostwach Europy w Izmir w Turcji w 2003 roku, zajmując VI pozycję w Europie. Od tej pory jego starty jako zawodnika kadry stały się cykliczne, zapewniając mu stale utrzymującą się pozycję w ścisłej czołówce światowego Fitness.
 • W roku 2005 na Mistrzostwach Europy w Brasow w Rumunii zdobył II miejsce i tytuł Wicemistrza Europy.
 • W 2008 roku na Mistrzostwach Europy w Skopje w Macedonii wywalczył I miejsce, Złoty Medal i tytuł Mistrza Europy.
 • W 2009 roku na Mistrzostwach Świata w Como we Włoszech zdobył Brązowy Medal oraz tytuł 1-szego Wicemistrza Świata.
 • Reprezentuje Polskę w barwach Klubu Zawisza Bydgoszcz.
 • Rekreacyjnie ćwiczy i propaguje także inne dziedziny sportu, m.in. pływanie, narty, tenis, rolki, sporty rowerowe i bieganie.

pobraneArkadiusz Szyderski

Zawodnik  o wszechstronnym dorobku, na jego koncie między innymi tytuł:

 • Mistrza Polski,
 • Mistrza Europy,
 • Wice Mistrza Świata
 • brązowa statuetka  Arnold Classic.
 • Trener, odpowiada za przygotowanie zawodników sportów sylwetkowych oraz kondycyjne zawodników innych dyscyplin.
 • Mentor  który sprawi, że podążysz we właściwym kierunku przekraczając  własne granice.

 


Tomasz Brzózka
Trener oraz czynny sportowiec.

 • 2009 r. Wicemistrz Polski w Fitness
 • 2009 r. piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w Fitness
 • 2009 r. drugie miejsce w Mistrzostwach Świata COMO

Co więcej, od 10 lat prowadzi zajęcia fitness w ekskluzywnych warszawskich klubach – wcześniej Gymasion, Body Line, ProActiv, a aktualnie SinnetTennis Club. W czasopismach „New Generation Fitness” i „Shape” pełni role eksperta.

Tomasz Brzózka jest pasjonatem fitness, od lat poznaje tajniki tego sportu w Polsce i za granicą. Jest autorem książki „Fitness Dla Mężczyzn”, inspiracji szukał nie tylko w rodzimej Akademii Wychowania Fizycznego, ale uzyskiwał doświadczenia za granicą i aktualnie przynosi do Polski najnowsze trendy i odkrycia. Podczas wielomiesięcznego pobytu w USA miał możliwość uczestnictwa w warsztatach znanych klubów fitness w Nowym Jorku, jak np.: Printing Gym House, czy NYSC.

Jego podejście do osoby ćwiczącej jest holistyczne. Nie dba tylko o ciała, ale także o umysł. Poświęca dużo czasu na pozytywne motywowanie swoich podopiecznych, rozwijanie ich sportowych pasji i dbanie o zdrowe odżywianie.


 

12316120_10204106001325151_7144959335465263241_nKatarzyna Kozakiewicz-Kowalik

jest absolwentką AWF. Dwanaście lat doświadczenia w pracy trenera personalnego, blisko dwadzieścia lat stażu treningowego. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach międzynarodowych w kulturystyce i fitness . Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym 2009. Specjalistka w odchudzaniu, treningu siłowym oraz odżywianiu.

 

 


Grzegorz BednarczukG_Bednarczuk

Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego, Rehabilitacji oraz Studiów Doktoranckich AWF w Warszawie. Pracownik naukowo dydaktyczny Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Trener II klasy w lekkiej atletyce, instruktor zespołowych gier sportowych i gimnastyki. Wielokrotny medalista Akademickich Mistrzostw Polski oraz finalista Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w lekkiej atletyce. Przez wiele lat związany z pracą na stanowisku instruktora kulturystyki.


Jagoda Podkowska


Dietetyk sportowy i specjalista ds. suplementacji
Szef Departamentu Żywienia High Level Center – High Level Diet

Jagoda pisze o sobie tak: Kiedyś ktoś powiedział, że jeśli praca jest twoją pasją to tak jakbyś nigdy nie pracował. W moim przypadku tak właśnie jest. Wszystko jagodaco robię na co dzień zarówno w pracy jak i w domu sprowadza się do dbania o zdrowie własne i innych.
Swoją edukację rozpoczęłam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Aktualnie doktoryzuję się w Katedrze Żywienia Człowieka badając wpływ różnego rodzaju diet redukcyjnych na organizm człowieka. Wykładam również na AWF w Warszawie, w Szkole Trenerów Piłki Nożnej PZPN, Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Jestem prelegentem na Kursokonferencjach Szkoleniowych Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz na Konferencjach Naukowych o różnej tematyce. Współpracuję z Polskim Związkiem Golfa, Polskim Związkiem Tenisa, Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów a także z klubami Triathlonowymi. Jestem szefem Departamentu Żywienia w centrum przygotowania sportowego High Level Center gdzie opiekuję się sportowcami różnych dyscyplin. Sama przez 5 lat zawodniczo trenowałam Brazylijskie Jiu-Jitsu odnosząc sukcesy (dwukrotne Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, liczne zwycięstwa na zawodach międzynarodowych), uprawiałam wspinaczkę wysokogórską, kolarstwo a obecnie za namową podopiecznego triathlonisty rozpoczynam przygodę z Triathlonem – lubię znać od podszewki wszystko to z czym mam do czynienia w pracy:)
Sport w przeróżnej postaci i zdrowe odżywianie adekwatne do aktualnych potrzeb stanowią dla mnie podstawę funkcjonowania. Właśnie takie przekonania staram się rozpowszechniać oraz wpajać swoim podopiecznym.
W mojej pracy zawsze staram się do podchodzić do ludzi holistycznie. Dietetyka to nie odrębna nauka, która rozwija się obok medycyny, chemii czy biologii. Te wszystkie kierunki się przenikają i zazębiają a ich ogniskiem w mojej perspektywie jest organizm człowieka. Właśnie dlatego jest to tak fascynująca dziedzina a jeszcze bardziej fascynująca jest praca z ludźmi. Każdy człowiek jest inny, ma inne potrzeby i oczekiwania, inne cele i styl życia a to wymaga ode mnie ciągłego rozwoju. I love it! 

 


Damian Parol

z wykształcenia magister dietetyk i psychodietetyk. Studiował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Obronił pracę magisterską na temat roli suplementów diety w żywieniu sportowców oraz jest współautorem stanowiska Polskiego Komitetu Olimpijskiego dotyczącego suplementów diety. Obecnie we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przygotowuje się do pracy doktorskiej, której tematem jest wpływ diety na wydolność biegaczy. W przeszłości biegacz krótkodystansowy wyeliminowany przez kontuzję. Obecnie amator sportów siłowych, biegania i kettlebell.

 


Michał Dąbski

Absolwent AWF, SGH, który swoją karierę zawodową rozpoczął jako trener personalny. Motywację ludzi do osiągania sukcesów przeniosłem  na obszar zarządzania pracując w dużych firmach jako menedżer gdzie odpowiadam za rozwój organizacji. Prowadzę firmę consultingowo-szkoleniową oraz z pasją realizuję projekt www.poczuciewartosci.pl oraz zajmuję się coachingiem sportowym .

Praca przy projekcie dla trenerów personalnych jest dla mnie okazją do zbudowania ciekawej sytuacji edukacyjnej. Gdzie w środowisku sportu, w obliczu różnych doświadczeń uczestników, będziemy mogli przyjrzeć się roli trenera, poprzez działanie.

 


Joanna Barcikowska 

Absolwentka AWF w Gdańsku, Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, Instruktor Pilates i Pilates Reformer, wieloletni szkoleniowiec i prezenter Reebok University, współautorka programów Reebok Balance Pilates, Reebok Spine.

Uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń w kraju i za granicą.

 

 


 


Katarzyna Sempolska

 • Doktor nauk o kulturze fizycznej
 • Wykładowca akademicki
 • Specjalista fitness
 • Szkoleniowiec instruktorów fitness
 • Autorka programu „Aktywne 9 miesięcy” dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży.

Jest pracownikiem Zakładu Fizjologii AWF Warszawa oraz doświadczoną trener w zakresie opracowywania indywidualnych bezpiecznych treningów dla kobiet, dostosowanych do każdego trymestru ciąży.

Jej wieloletnie doświadczenie w pracy w klubach fitness, szkołach rodzenia i prowadzenie zajęć z przyszłymi mamami zaowocowało wydaniem pierwszych w Polsce autorskich dwóch płyt DVD z ćwiczeniami dla Kobie w ciąży, a także współtworzeniem i wydaniem pierwszej płyty DVD zawierającej treningi przeznaczone dla kobiet po porodzie.


 

32

Magdalena Parka

mgr fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, instruktor jogi, pilates, stretchingu, fitness. Od 2009 r aktywnie pracuje w łódzkim szpitalu na oddziale neurochirurgii i prowadzi zajęcia z zakresu “Body&Mind”, w których się specjalizuje. Uwielbia kontakt z ludźmi, kocha swoją pracę. Pełna pasji i energii przekazuje wiadomości z zakresu stretchingu. Ukończyła wiele szkoleń, które pozwoliły jej podnieść swój warsztat pracy z tkankami miękkimi, mi.in.: PNF, neuromobilizacje, liczne warsztaty powięziowe i sprzętowe. Jej kluczowym punktem jest dbanie o kręgosłup i zapobieganie jego bólom. W każdej pozycji szuka ułożenia idealnego. Bardzo precyzyjna i dokładna, a przy tym uśmiechnięta i radosna.

 


 

Mateusz Jasiński

instruktor lekkoatletyki, trener biegaczy, celebrytów i korporacyjnych grup biegowych. W swoim doświadczeniu trenerskim przygotował już ponad 200 osób, do osiągnięcia rozmaitych celów biegowych. Jego zawodnicy przekraczali metę takich biegów jak Spartathlon czy Maraton Piasków. Ukończył wiele maratonów, w tym jeden ultramaraton na 100km. Założyciel projektu TrenerBiegania.pl. Na co dzień inspiruje setki osób w Polsce, prowadząc fanpage Mateusz Jasiński – Bieganie Stylem życia –facebook.com/MateuszJasinskiBieganie.

 


 

Filip Szołowski 

był reprezentantem Polski w triathlonie. Zdobył 51 medali w Triathlonie, Duathlonie i Aquathlonie we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego największe sukcesy to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata i 3 złote medale Mistrzostw Polski w Triathlonie. Jest absolwentem warszawskiego AWF-u na kierunku wychowanie fizyczne. Trener triathlonu, pływania, kolarstwa i lekkiej atletyki. Pracuje na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest współwłaścicielem firmy LABOSPORT Polska, która przygotowuje kilkudziesięciu zawodników do triathlonów, maratonów i AR.


 

Bartłomiej Mateńka avatar

Jako mgr inż pożarnictwa wykształcenie akademickie odebrał w uczelniach technicznych. Jego pasją jest jednak szeroko rozumiana aktywność fizyczna, sporty siłowe, kulturystyka, sporty walki i gry zespołowe. Zainteresowanie powstawaniem kontuzji czy dolegliwości bólowych aparatu ruchu sprawiły, że zaczął poszukiwać przyczyn ich powstawania oraz sposobów ich eliminacji. Doprowadziło to do tego, że zaczął poszukiwać wiedzy w tym zakresie. Od ponad 10 lat zajmuje się szeroko rozumianym treningiem zdrowotnym. Ukończył kursy specjalistyczne z zakresu masażu sportowego, masażu głębokiego tkanek miękkich, technik manipulacji kręgosłupa, terapii punktów spustowych czy tapingu. Jest dyplomowanym instruktorem kulturystyki oraz trenerem personalnym. Cały czas poszerza swoją wiedzę teoretyczną, oraz praktyczną jako terapeuta manualny, jest wykładowcą na kursach dla instruktorów sportu oraz współautorem filmów z prezentacją podstawowych technik usprawniających aparat ruchu.


 


 

Mariusz Czajkowski

Jeden z prekursorów treningu fitness w Polsce. Specjalista, dysponujący ponad 17-letnim doświadczenie w roli profesjonalnego instruktora fitness, aktywnie udzielający się na rozmaitych konwencjach oraz warsztatach sportowych. Zajęcia z nim są zawsze ciekawe z racji na niesamowitą dawkę kreatywności, energii oraz techniki, jaką wkłada w prowadzony przez siebie trening. Słynie z opinii szkoleniowca, który oczekuje maksymalnego zaangażowania oraz dyscypliny od uczestników zajęć, przy czym jest ciepłym i wesoło usposobionym człowiekiem, dzięki czemu jest w stanie zmobilizować do uzyskania jeszcze lepszych efektów.

 


 

 Paweł Filleborn

 • Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,
 • Certyfikowany trener kulturystyki,
 • Wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce i trójboju siłowym,
 • 1986- zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy,
 • 1996- mistrz świata w wadze ciężkiej weteranów,
 • Sędzia międzynarodowy IFBB, od ponad 25 lat,
 • PZKFiTS- prezes od 1998 roku,
 • EBFF- wiceprezes od 2002 roku,
 • Przewodniczący komisji, członek Rady Wykonawczej IFBB i od 2006 roku sędzia IFBB.

 


 

mgr inż. Andrzej Michalak
Szef wyszkolenia PZKFiTS, szef Komisji Kulturystyki EBFF i członek Komisji Prasowej IFBB, zastępca redaktora naczelnego “Kulturystyki i Fitness” ,wykładowca na seminariach krajowych i zagranicznych, na obozach kadry narodowej, autor wielu artykułów i prelekcji szkoleniowych.

 

 


 

Rafał-Jackiewicz-239x300Rafał Jackiewicz

Dotychczas w swojej karierze zawodowej stoczył 51 pojedynków wygrał 40, z czego 20 przez Knock-Out, przegrał 10 i raz zremisował. W czasie swojej kariery udało mu się zdobyć pasy: Międzynarodowego Mistrza Polski, Mistrza Świata federacji IBC, federacji Boxing Council International, a jego najważniejszym osiągnięciem było zdobycie pasa Mistrza Europy federacji IBF. Był także pretendentem do zdobycia pasa Mistrza Świata federacji IBF. Aktualnie Rafał jest bardo doświadczonym czynnym pięściarzem w boksie zawodowym. Powszechnie uważa się go za szczególnie walecznego polskiego zawodnika, dlatego też nazywa się go przydomkiem: ”Wojownik”. Inne osiągnięcia sportowe:

 • 2003 r. drugie miejsce MP Full Contact
 • 2002 r. drugie miejsce w Pucharze Polski Full Contact
 • 2001 r. zdobycie Pucharu Świata Full Contact
 • 2001 r. drugie miejsce w Pucharze Polski Full Contact
 • 2000 r. Mistrzostwo Polski Light Contact
 • 2000 r, zdobycie Pucharu Polski Full Contact
 • 1997 r. Mistrzostwo Polski All Style Karate Full Contact
 • 1997 r. zdobycie Pucharu Świata Light Contact
 • 1996 r. Mistrzostwo Polski Light Contact
 • 1996 r. Mistrzostwo Polski All Style Karate Full Contact
 • 1996 r. zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Europy
 • 1995 r. zajęcie drugiego miejsca w Mistrzostwach Polski Full Contact
 • 1994 r. zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski Light Contact
 • 1993 r. zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski All Style Karate

 

blankaBlanka Winiarska
Wykształcenie:

 • Jest absolwentką  Magisterskich Studiów Animacji Społeczno-Kulturalnej na Wydziale Pedagogiki i Socjologii, dyplomowany nauczyciel tańca, pedagog, szkoleniowiec .

Dokonania w sportowym tańcu towarzyskim:

  • Wielokrotna możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata
  • W trakcie swojej kariery występy na ponad 200 festiwalach tanecznych
  • Zdobycie II Wicemistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich
  • Zdobycie Wicemistrzostwa Polski w salsie kubańskiej
  • Zdobycie tytułu ósmej pary Mistrzostw Świata – Kijów
  • Półfinał Pucharu Świata w 10 tańcach
  • Finał oraz Półfinał German Open Championships (Niemcy), Kopenhaga Open (Dania), Assen Dance Festival (Holandia),
  • Udział w Finałach Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich
  • Dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Polski w 10 tańcach – Wrocław, Lublin
  • Dwukrotne zdobycie Wicemistrzostwa Polski w 10 tańcach – Warszawa, Poznań
  • Wielokrotne zdobycie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w tańcach latynoamerykańskich i standardowych

Doświadczenie zawodowe:

Blanka jest tancerką najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej “S”. Posiada dyplom Instruktora Sportowego Tańca Towarzyskiego nr 1486/PAS/2009 oraz dyplom Instruktora Hip-Hopu nr 70/CDZ/11/2005. Jest szkoleniowcem par tanecznych, a w “Egurrola Dance Studio” instruktorem i choreografem. W najpopularniejszym programie tanecznym pt: „Taniec z Gwiazdami” telewizji TVN uczestniczyła aż jedenaście razy.

 


 

DSCF1948Łukasz Drzewiński

Wieloletni reprezentant kraju na pływackich zawodach międzynarodowych. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004. Finalista Mistrzostw Świata i Europy, Vice Mistrz Europy Juniorów, Brązowy medalista Uniwersjady, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski. Kapitan Polskiej Reprezentacji w latach 2004-2008. Właściciel Szkółki Pływackiej TREE SWIMMING. Prezes Klubu pływackiego Legia Warszawa. Instruktor i trener pływania. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt.

 


 

maciej gorzkowskiMaciej Gorzkowski

• Instruktor IIIo Siberian State University of Physical Culture and Sports Omsk
• Absolwent Johann Martin Academy
• Pierwszy i jedyny w Polsce instruktor KetAcademy II stopnia
• Zawodnik rangi MS (Master of Sport) KetAcademy
• Wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, zwycięzca Polskiej Ligi Kettlebell Sport,
• Brązowy medalista Mistrzostw Europy 2017 (WAKSC – World Association of Kettlebell Sport Club)
• Multimedalista World Grand Prix Series, uplasowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w dywizji Pro 2016
• Rekordzista Polski w konkurencji rwanie 32 kg
• Swoją wiedzę zdobywał za granicą uczestnicząc w wielu seminariach prowadzonych przez najlepszych zawodników i trenerów na świecie.

Kariera Trenerska
Trener Klubu Kettlebell Olsztyn Największego i najbardziej utytułowanego ośrodka Kettlebell Sport w Polsce. W 2016 roku klub z Olsztyna został wybrany do grona 25 najlepszych klubów na świecie jako organizator etapu World Grand Prix Series.
Prezes oraz główny Trener Polskiej Akademii Kettlebell Sport.
Jako jedyny polski Trener doprowadził swoich zawodników do poziomu rangi MSIC (Master of Sport International Class) , MS (Master of Sport), CMS (Candidate Master of Sport)

Sukcesy trenerskie:
I. drużynowe:
-wicemistrzostwo Europy 2017 (WAKSC)
-brąz w sztafecie Mistrzostw Europy 2017 (WAKSC)
-Mistrzostwo Polski w roku 2016 i 2017
-Mistrzostwo Polskiej Ligi w roku 2016 i 2017
-6 miejsce w Lidze światowej World Grand Prix Series 2016
II. indywidualne
-2 srebrne medale Mistrzostw Świata
-6 złotych medali Mistrzostw Europy
-srebrny medal Mistrzostw Europy
–2 brązowe medale Mistrzostw Europy
-78 medali World Grand Prix Series
-106 medali Mistrzostw Polski w tym 62 złote

WARSZAWSKA AKADEMIA SPORTU located at Drewniana 8 , Warszawa, mazowieckie . Reviewed by 33 customers rated: 5 / 5