Zapisz się!

Zmorą dzisiejszych czasów są problemy zdrowotne związane z nieprawidłowym funkcjonowanie aparatu ruchu. Bóle kolan, kręgosłupa czy szyi u osób wykonujących pracę w pozycji stojącej lub siedzącej przez długi okres czasu zaczynają być normą. Czy tak musi być? Absolutnie nie!

Wspaniała metoda ćwiczeń opracowana przez Josepha Pilatesa, człowieka który na swoim przykładzie pokazał, że absolutnie każdy może być sprawny i cieszyć się estetyczną sylwetką jest dostępna dla każdego. Wystarczy wybrać nasz kurs, prowadzony przez wysoko wykwalifikowanych instruktorów, a zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Trening Pilates pozwala na harmonijne wzmacnianie i uelastycznianie całego ciała. Doskonaleniu podlegają zarówno mięśnie głębokie jak i mięśnie szkieletowe. Ciało osoby ćwiczącej nabiera młodzieńczego wigoru, ustępują bóle spowodowane nierównomiernym rozwojem umięśnienia, przykurczami, uciskami korzeni nerwowych czy nawet wynikłymi z tego powodu dysfunkcjami działania narządów wewnętrznych.

Oferta ukierunkowana jest szczególnie dla instruktorów i trenerów personalnych, jak i osteopatów, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Dzięki opanowaniu techniki wykonywania ćwiczeń, oraz komponowania treningów wysiłki mające na celu maksymalizację efektów, ogólnie pojętego, treningu zdrowotnego będą osiągane dużo łatwiej, a efekty będą dużo trwalsze.

Jeśli interesuje cię gruntowne zdobycie wiedzy o treningu Pilates w celu samodoskonalenia i pomocy rodzinie czy znajomym, również dobrze trafiłeś.

W miłej atmosferze, oraz pod profesjonalną opieką instruktorów opanujesz tajniki treningu opracowanego i doskonalonego przez Josepha Pilatesa, który w wieku 86 lat powiedział: „Teraz już wiem – nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi”. 

 

Planowany program kursu instruktora pilates

Część pierwsza

 1. Zapoznanie kursantów z wymaganiami organizacyjnymi i merytorycznymi.
 2. Życie i działalność Josepha Pilatesa 
 3. Zasady Pilates.
 4. Równowaga i symetria ciała – cele Metody Pilatesa.
 5. Typy pobudzania mięśni i układ stabilizujący
 6. Wstępne zagadnienia z zakresu żywienia, diety i suplementacji

Część druga 

 • Prawidłowe oddychanie istotą metody pilates
 • Nauka prawidłowej postawy ciała i pozycji ćwiczeń
 • Kręgosłup i jego ruchy (budowa i funkcje)
 • Budowa oraz zakres ruchów stawu biodrowego.
 • Miednica – mięśnie i zakres ruchów
 • Budowa oraz zakres ruchów obręczy barkowej
 • Budowa oraz zakres ruchów stawu kolanowego.
 • Budowa oraz zakres ruchów stawu łokciowego, nadgarstka i dłoni
 • Budowa oraz zakres ruchów Stawu skokowego i stopy 

Część trzecia

24 podstawowe ćwiczenia na macie – zasady, technika i metodyka nauczania (omówienie zagadnień związanych z planowaniem zajęć i umiejętnościami nauczania innych) – każde ćwiczenie realizowane jest w kilku wariantach i stopniach zaawansowania.

1  HUNDRED
2  ROLL-UP
3  ROLL OVER
4  LEG CIRCLES
5  ROLLING LIKE A BALL
6  SINGLE LEG STRETCH
7  DOUBLE LEG KICK
8  CRISS CROSS
9  BICYCLE
10 SHOULDER BRIDGE
11 JACK-KNIFE
12 SIDE KICK SERIES-FRONT AND BACK
13 SIDE KICK SERIES-SIDE PASSE
14 SIDE KICK SERIES-INNER THIGH LIFTS
15 TEASER I
16 HIP CIRCLES
17 SWIMMING
18 KNEELING SIDE KICKS
19 SIDE TWIST
20 SCISSORS
21 CORKSCREW
22 DOUBLE STRAIGHT LEG STRETCH
23 LEG PULL FRONT
24 PUSH-UP

Część czwarta

 1. Powtórka materiału
 2. Egzamin.

 

Szczegółowy program i treści zostaną przedstawiony na pierwszych zajęciach.

O prowadzącym: Joanna Barcikowska

joanna-barcikowskaAbsolwentka AWF w Gdańsku, Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, Instruktor Pilates i Pilates Reformer, wieloletni szkoleniowiec i prezenter Reebok University, współautorka programów Reebok Balance Pilates, Reebok Spine. Uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń w kraju i za granicą.

Z części ogólnej egzaminu zwolnieni są absolwenci studiów wyższych (licencjackich, magisterskich i podyplomowych) kierunku wychowanie fizyczne lub turystyka i rekreacja, absolwenci części ogólnej kursu instruktora rekreacji ruchowej lub sportu jak również instruktorzy sportu i rekreacji ruchowej innych dyscyplin i specjalności z państwową legitymacją instruktorską.

 

 

Damian Parol-z wykształcenia magister dietetyk i psychodietetyk. Studiował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Obronił pracę magisterską na temat roli suplementów diety w żywieniu sportowców oraz jest współautorem stanowiska Polskiego Komitetu Olimpijskiego dotyczącego suplementów diety. Obecnie we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przygotowuje się do pracy doktorskiej, której tematem jest wpływ diety na wydolność biegaczy. W przeszłości biegacz krótkodystansowy wyeliminowany przez kontuzję. Obecnie amator sportów siłowych, biegania i kettlebell.

 

cena: 899zł część specjalistyczna 350 zł część ogólna
raty: 200 zł przy zapisie, pozostała kwota do dnia rozpoczęcia kursu

W cenę kursu wliczone są: zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne, wynajem obiektów, materiały.
Po zakończeniu kursu następuje Egzamin zdawany przed komisją. Osoby, które zaliczą egzamin wpłacają dodatkowo kwotę 100 zł brutto, która obejmuje m.in.: przygotowanie dokumentacji i zaświadczenia, wydanie legitymacji instruktorskiej, certyfikatu w języku angielskim.

 

Zapisz się!

WARSZAWSKA AKADEMIA SPORTU located at Drewniana 8 , Warszawa, mazowieckie . Reviewed by 33 customers rated: 5 / 5