Zapisz się!

Uprawnienia po kursie:

Kursant otrzymuje legitymację instruktora sportu zgodnej ze wzorem MEN i uprawnienia zawodowe do pracy w klubach i ośrodkach sportowo – rekreacyjnych, ośrodkach wypoczynkowych, obozach i koloniach. Uprawnia do prowadzenia zajęć komercyjnych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Informacje:

Ktoś powiedział kiedyś, że „siłownia jest początkiem dożywotniej namiętności”. Nie ważne, czy już wyglądasz jak kulturysta, chcesz wyglądać jak kulturysta czy twoim marzeniem jest pomagać innym uprawiać ten piękny sport. Istotne jest to, co możesz poprawić lub czego musisz się dowiedzieć aby twoje wysiłki nie szły na marne.

Ponieważ nie istnieją uniwersalne plany dla każdego, nie ma szablonów czy jedynie właściwych metod treningowych sztuką jest znajomość tak wielu metod treningowych jak to tylko możliwe. Wtedy można wybrać te najskuteczniejsze, lub łączyć wybrane aspekty w indywidualne plany treningowe.

Kolejnym aspektem jest dobór właściwej diety. Zapewne trudno jest ci opanować to zagadnienie, tak aby to co jesz było nie tylko smaczne ale i zdrowe, oraz przynosiło spodziewane rezultaty. Nie wiesz co wybrać z pośród wielu rozpowszechnianych metod odżywiania? Nie mogłeś lepiej trafić!

Na naszym kursie zdobędziesz najwyższej jakości wiedzę o metodach treningowych, technice wykonywania poszczególnych ćwiczeń, oraz o odżywianiu i suplementacji.

Polska ma ogromne tradycje w uprawianiu tego pięknego sportu. Włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie zgranego i niezwykle kompetentnego zespołu specjalistów. Udało się nam połączyć wiedzę i doświadczenie utytułowanych zawodników, oraz pasjonatów tego sportu, którzy od lat pomagają innym realizować swoje sportowe cele. Jednocześnie sami jesteśmy potwierdzeniem, że nie tylko posiadamy wiedzę, ale sami stosujemy się do zaleceń które przekazujemy innym.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę lub zostać najlepszym instruktorem kulturystyki w okolicy? Nie mogłeś trafić lepiej. Zgłoś się i wypełnij formularz zgłoszeniowy już dzisiaj. 

Kurs Instruktor Kulturystyki – program:

Część ogólna kursu instruktora (teoretyczna): zawiera sto godzin lekcyjnych (75 zegarowych). Z części tej są zwolnieni absolwenci wyższych studiów magisterskich, licencjackich i podyplomowych kierunku turystyka i rekreacja albo wychowanie fizyczne, a także absolwenci części ogólnej kursu instruktora sportu lub rekreacji ruchowej, również jak instruktorzy innych dyscyplin i specjalności posiadający państwową legitymację instruktorską. Część ta kończy się egzaminem ogólnym(ustnym lub pisemnym). Przysługuje jedna bezpłatna poprawka w wyznaczonym terminie. Zagadnienia egzaminacyjne i materiały są dostępne na stronie akademiasportu.edu.pl, w zakładce strefa dla kursantów. Hasło dostępu zostanie podane na pierwszych zajęciach.

Część specjalistyczna (teoretyczna i praktyczna):

 • Wykłady, warsztaty, ćwiczenia – 72 godziny lekcyjne (54 h zegarowych). Część ta zakończona jest egzaminem specjalistycznym. Jest możliwość jednej bezpłatnej poprawki w wyznaczonym terminie. Na pierwszych zajęciach będą podane zasady uczestnictwa w zajęciach i odrabiania nieobecności oraz szczegółowe wymagania egzaminacyjne.
 • Samokształcenie – 16 h lekcyjnych (12 h zegarowych) – kursant samodzielnie pracuje nad wyznaczonymi zadaniami jak np.: przygotowanie regulaminów zawodów, opracowanie konspektów na podane tematy, przygotowanie programu obozu sportowego. W wyznaczonym terminie kursanci przekazują w formie pisemnej kierownikowi kursu.
 • Praktyki instruktorskie – w liczbie 30 h lekcyjnych (22,5 zegarowych) odbywane są w trakcie kursu (lub w terminie 3 miesięcy po kursie) w dowolnie wybranym przez siebie klubie sportowym lub rekreacyjnym. Zakres praktyk: hospitowanie zajęć prowadzonych przez instruktorów klubu, demonstrowanie ćwiczeń, asystowanie instruktorom, prowadzenie rozgrzewki oraz fragmentów zajęć. Zaliczeniem praktyk i warunkiem wydania legitymacji instruktorskiej jest złożenie wypełnionego dziennika z wymaganymi pieczęciami i podpisami. Dziennik praktyk instruktorskich i skierowanie na praktykę można pobrać ze strony internetowej akademiasortu.edu.pl z zakładki strefa dla kursantów. Hasło i login będą podane na pierwszych zajęciach.

Informacje o prowadzących:

Dariusz Karpiński

 • Absolwent warszawskiej AWF (specjalizacja trenerska z kulturystyki)
 • od 2007 roku wykładowca na kursach kulturystyki, fitness i trenera personalnego
 • kilkanaście lat doświadczenia w pracy trenerskiej
 • specjalista ds. żywienia i suplementacji  w sporcie.
 • trener w programie TV PULS  pt. Co masz do stracenia?
 • w latach 1996 – 2006 członek kadry narodowej IFBB w kulturystyce
 • wielokrotny Mistrz Polski, Europy oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie.
 • konsultant wielu czołowych zawodników w kulturystyce i fitness oraz pływaczki długodystansowej Malwiny Bukszowanej podczas przygotowań do IO w Pekinie (www.bukszowana.pl)
 • uhonorowany złotym medalem Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego za wybitne osiągnięcia sportowe

 

pobraneArkadiusz Szyderski
Zawodnik  o wszechstronnym dorobku, na jego koncie między innymi tytuł:

 • Mistrza Polski,
 • Mistrza Europy,
 • Wice Mistrza Świata
 • brązowa statuetka  Arnold Classic.
 • Trener, odpowiada za przygotowanie zawodników sportów sylwetkowych oraz kondycyjne zawodników innych dyscyplin. 
 • Mentor  który sprawi, że podążysz we właściwym kierunku przekraczając  własne granice.

 

 

 Paweł Filleborn

 • Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,
 • Certyfikowany trener kulturystyki,
 • Wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce i trójboju siłowym,
 • 1986- zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy,
 • 1996- mistrz świata w wadze ciężkiej weteranów,
 • Sędzia międzynarodowy IFBB, od ponad 25 lat,
 • PZKFiTS- prezes od 1998 roku,
 • EBFF- wiceprezes od 2002 roku,
 • Przewodniczący komisji, członek Rady Wykonawczej IFBB i od 2006 roku sędzia IFBB.

 

 

 

mgr inż. Andrzej Michalak
Szef wyszkolenia PZKFiTS, szef Komisji Kulturystyki EBFF i członek Komisji Prasowej IFBB, zastępca redaktora naczelnego “Kulturystyki i Fitness” ,wykładowca na seminariach krajowych i zagranicznych, na obozach kadry narodowej, autor wielu artykułów i prelekcji szkoleniowych.

 

 

 

 

 

Marcin Jabłoński
Od 25 lat pasjonat kulturystyki.Mistrz Polski IFBB wagi superciężkiej.Trener kulturystyki i dietetyk,wykładowca, mentor.
Od 25 poszerzam swoją wiedzę z zakresu metod trenigowych ,dietetyki, suplementacji jak również przywracania zdrowia poprzez ćwiczenia ciała i umysłu zdrowego odżywiania i ziołolecznictwa.W trakcie wieloletniej pracy trenerskiej wytrenowałem wielu mistrzów i mistrzyń Polski ,Europy i Świata w sportach sylwetkowych.Prowadzę też pływaków,zawodników sportów uderzeniowych oraz gier zespołowych.

Kształciłem się na AWF -Katowice,
Studium Psychotroniki -Białystok (kierunek terapie naturalne i psychotronika)
oraz na wielu kursach i szkoleniach.
Przez 6 lat pracowałem jako wykładowca kursów instruktorskich w EWS-Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie oraz PAS- Polska Akademia Sportu.

Cały czas aktywnie trenuję siebie i innych oraz jestem wegetarianinem.

 

cena: 899 zł część specjalistyczna 350 zł część ogólna

raty: 200 zł podczas zapisu, pozostała część kwoty do dnia rozpoczęcia kursu

Do ceny kursu wliczone są: zajęcia praktyczne, zajęcia teoretyczne, wynajem obiektów, a także materiały.
Po ukończeniu kursu następuje Egzamin przed komisją. Osoby, które zaliczyły egzamin muszą wpłacić dodatkowo kwotę 100 zł brutto, która obejmuje m.in.: przygotowanie zaświadczenia i dokumentacji, wydanie legitymacji instruktorskiej oraz wydanie certyfikatu w języku angielskim.

Zajęcia na kursie kulturystyki odbywają się w FIT FIGHT CLUB ul Szolc Rogozińskiego 11 w Warszawie.

Zapisz się!

WARSZAWSKA AKADEMIA SPORTU located at Drewniana 8 , Warszawa, mazowieckie . Reviewed by 33 customers rated: 5 / 5